تبلیغات
پور طاهان - شما را به خدا آقا را میکس نکنید !
 
پور طاهان
وبلاگ شخصی سینا عابدینی فرح آبادی
درباره وبلاگ


من سینا عابدینی فرح آبادی، متولد سال 1371، دانشجوی مهندسی نرم افزار هستم و پور طاهان با معنی پسر فرح آبادی اسم مستعاریه که برای خودم انتخاب کردم. علاقه، و عمده ی فعالیت من برنامه نویسیه ( طراحی و تولید نرم افزار و سایت ).
برای ارتباط بیشتر با من میتونید از صفحه ارتباط با من استفاده کنید.

آی دی من در شبکه های اجتماعی:
Line: purtahan
Telegram: purtahan
Instagram: purtahan
KIK: purtahan

مدیر وبلاگ : سینا عابدینی فرح آبادی
نظرسنجی
آیا تا به حال صادقانه از خدا هدایت به راه راست را خواسته ای؟ آیا راه راست را می شناسی؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شما را به خدا آقا را میکس نکنید !

آقا

همه چیز از جزئیات ظاهرا بی اهمیت شروع می شود ، چرا باید نام حضرت آقا در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران “مقام معظم رهبری” باشد ؟ آغاز مشکل همینجاست . وقتی شخصیت عظیمی را که دوست و دشمن بر کاریزمای همه جانبه ی آن اتفاق نظر دارند تا اندازه ی یک مقام حکومتی پایین می آوریم و از بعد سازمانی به آن می نگریم ناخواسته همین نگاه بوروکراتیک را به ذهن مخاطب منتقل میکنیم ، انگار احترام ما به آقا باید به خاطر مقام حکومتی او باشد ( مثل آن احترام های اجباری که به افراد مختلف در منسب های مختلف میگذاریم )  در حالی که شخصیت ایشان فرسنگها از این برداشت ها فاصله دارد … وقتی کسی مفهومی ایدولوژیک دارد و قلمرو حکومت او بر قلب و جان مخاطبین است انصاف نیست با واژه ای جز “امام” خطاب قرار گیرد حال آنکه مساله ولایت فقیه فراتر از مباحث دولتی ریشه در عقاید و اندیشه های مردم دارد .  

.  

این عدم شناخت از ابتدایی ترین مسائل آغاز می شود و تا جایی پیش می رود که تا همین امروز حتی یک برنامه ( ی حداقل گفتگو محور ) به صورت تخصصی به تبیین و تفسیر راهنمایی ها و به تعبیر حقیر راه سازی های حضرت آقا اختصاص ندارد و نداشته است ! آیا واقعا ضروری به نظر نمی رسد ؟ این که به صورت موضوعی یا تاریخی بیانات و اوامر آقا با حضور بزرگانی همچون استاد رحیم پور نقد و تحلیل شود تا چند و چون کار برای همگان روشن شود و البته در بخش های مختلف فرهنگی و اجرایی اثر گذار باشد ؟ به عنوان مثال آقا مدتها قبل از انتخابات ۸۸ فرمودند مراقب صحنه آرایی دشمنان باشید ، شاید اگر آن موقع مواضع آقا تبیین می شدند و از یک خبر شبانه فراتر می رفتند می شد تاثیر آن را در بصیرت افزایی جامعه دید .

آقاسعید قاسمی در دیدار با امام خامنه ای گفت : آقا جان متاسفانه داریم کاری را که با اوامر امام روح الله کردیم ، در قبال اندیشه های شما انجام می دهیم . و مگر غیر از این است ؟ این جملات را بخوانید : 

درست است که در غرب ، موسیقی رقص و لهو و سایر موسیقی های منحط وجود دارد ، اما در همان نقطه از جهان از دیر باز موسیقی های آموزنده و معنادار هم بوده است ، موسیقی ای که برای گوش سپردن به آن ، انسان عارف واقف خردمند ، می تواند بلیط تهیه کند،در سالن اجرای کنسرت بنشیند و ساعتی از آن لذت ببرد .۲  

.

حالا ما اگر نام حضرت آقا را پای این عبارات نبینیم باور نمیکنیم ، از این دست فراوانند اندیشه هایی که روز به روز از ایشان به بایگانی سپرده می شوند ، و ما هنوز نمیدانیم این مرد به چه چیزی فکر میکند …   

.

ای کاش آن روز که ایشان با اطمینان عجیبی خبر از سرایت بیداری ملت های عرب به اروپا و آمریکا دادند ، آقایان یک میز میگذاشتند ، می نشستند می گفتند چرا ؟ یا دوستان مستند جمع می شدند می رفتند اروپا و منطقی تر از گزارشهای پروپاگاندای معمول به تحلیل مساله می پرداختند … این اتفاقات مثل هزاران مورد دیگر نیافتادند تا امروز ببینیم شهر های آمریکا و اروپا یکی پس از دیگری صحنه شدید ترین اعتراضات به حاکمیت سرمایه داری  می شوند و جالب اینجاست هنوز کاری درخور توجه انجام نمی شود !  

.

متاسفانه هر گاه بحث از رهبری می شود یک فضای الکی مقدس حاکم می شود که ابدا مورد علاقه ی ایشان نیست ، حضرت آقا بارها بر کرسی های آزاد اندیشی اصرار داشته اند ولی متاسفانه این فضای نقد باب میل برخی مسئولین ترسو نیست ! وقتی شبهای تابستان به جای “دیروز امروز فردا” ها گزارش جشنهای کیش (که فقط و فقط کاربرد مصرف گرایی و تجاری داشت ) پخش میکنیم باید تردید کنیم دنبال چه چیزی هستیم ؟ آقایان صدا سیما قرص و محکم پشت امثال “نود” ایستاده اند اما به راحتی دیروز امروز فردا را ( که در جهت ایجاد گفتمان انقلاب که از توصیه های اکید حضرت آقاست ) به بایگانی می سپارند ..  

جایی از حاج آقای پناهیان شنیدم : ” آنقدر موضع دفاعی و منفعلانه به خود گرفته ایم که امروز باید مطرح کنیم چرا حجاب ؟ در حالی که باید آنقدر کار میکردیم تا امروز همه بپرسند چرا بی حجابی ؟ ” اینجا هم آنقدر گفتن از ولایت مطلقه ی فقیه را به حاشیه رانده ایم و یا به سبک قرون وسطایی به عنوان یک پیش فرض بدون منطق و غیر قابل فکر مطرح کرده ایم که باید سعی در اثبات آن داشته باشیم !   

.

جوانی که چیزی از ساده زیستی و زندگی علی گونه ی حضرت آقا ندیده است ، در مقابل این خلاء و البته سیاه نمایی های سفارشی بی بی سی چه می تواند بگوید ؟ در کدام سریال جذاب ، سراغ زندگی و سرگذشت شخصیت های اول انقلاب رفتیم ؟ اصلا تاریخ صدر انقلاب اسلامی کجای تولیدات نمایشی صدا و سیماست ؟ همیشه آثار انقلابی ( که معخبری هستند ) در حاشیه بوده اند و به جای آن امثال دلنوازان در بهترین ساعات پخش یکه تازی کرده اند ، آنجا که ران هاوارد ( در فیلم فرشتگان و شیاطین ) به قلب کلیسای واتیکان می رود و با حرفه ای ترین ابزار ، از پاکی کلیسا دم می زند ، ما هنوز در فیلم هایمان خجالت میکشیم به نام آقا اشاره کنیم !  

.

مادر یکی از شهدای مسیحی پس از دیدار با آقا گفت من امروز علی(ع) را دیدم . بازسازی همین اتفاق ساده که هزاران مورد از آن در زندگی شخصی حضرت آقا وجود دارد بهتر از صد ها گزارش یک سویه ی سیاسی تاثیر گذار است اما انگار هدف در گفتن از امام خامنه ای اثرگذاری نه بلکه رفع تکلیف است . 

.

حتی آنقدر به جذابیت بخش های خبری هم فکر نمیکنیم ؛ هر مخاطبی در مقابل هر متن چهل دقیقه ای خسته می شود اصلا چه نیاز است همه ی بیانات آقا توسط مجری خوانده شود ؟ بریده ی کوتاهی از بیانات با صدای خود آقا جذابیت بیشتری خواهد داشت اگر زحمت بکشیم بلافاصله در برنامه ای به تبیین گفته های ایشان بپردازیم . پخش مشروح دیدار ها هم که آدم را دق مرگ می کند … فکر کنید آقا به میان جمعیت آمده است درست جایی که می توانی عشق را در نگاه اطرافیان و اظهاراتشان ببینی تصویر کات می شود … حتی اجازه نداری دانشجویان آلمانی را که در اجلاس بین المللی به دست بوسی امام خود آمده اند ، ببینی ، چرا ؟ چون باید برویم از تبلیغات پوشک و پفک نمکی بهره مند شویم …   

.

از آوینی بزرگ نقل می کنند به فیلم برداران روایت فتح می گفت : نمیخواهد لحظه ی شلیک موشک را بگیرید همین تصویر لبخند بسیجیان کافی است . فلسفه ی این هم در تاثیر نفس است ، این آقای ما تاثیر نفس دارد . تاثیر نفسی که هزاران ارباب حلقه های هالیوود به اثر گذاری آن نمی رسد … شما را به خدا بگذارید پچ پچ های آقا توی گوش جانبازان را بشنویم … شما را به خدا آقا را میکس نکنید . 

.

 دلم نیامد پایان کلام جملاتی از شهید آوینی بزرگ خطاب به امام خامنه ای نباشد .

( عزیز ما ای وصی امام عشق ! آنان که معنای “ولایت” را نمی دانند در کار ما سخت در مانده اند ، اما شما خوب میدانید که سر چشمه ی این تسلیم و اطاعت و محبت در کجاست . خودتان خوب میدانید که چقدر شما را دوست میداریم و چقدر دلمان می خواست آن روز که به دیدارتان آمدیم سر در بغل شما پنهان کنیم و سخت بگرییم . ما طلعت آن نگاه ازلی را در نگاه شما باز یافتیم . لبخند شما شفقت صبح را داشت و شب انزوای ما را شکست . سر ما و قدمتان ، که وصی امام عشق هستید و نایب امام زمان (ع) . ) ۱


پی نوشت :

۱‌: مربوط به دیدار هنرمندان حوزه ی هنری با امام خامنه ای در آبان ماه ۶۸, چاپ شده در ماهنامه سوره شماره ی آذر ماه ۱۳۶۸ 

۲‌:بیانات امام خامنه ای در بازدید از صدا و سیما و سخنرانی در جمع اهالی موسیقی ۹/۵/۷۵ 

۳:این مطلب را خیلی قبل تر ها نوشته بودم … آن قدر این روز ها کیفور شدم از تماشای آقا و انصافا پوشش خوب رسانه ی ملی , زبان گفتنم باز شد …    

اللهم احفظ امامنا الخامنه ای
نوع مطلب : در کلام بزرگان، افشا نامه، 
برچسب ها : آثار انقلابی، آقا، آمریکا، آوینی، اخبار، اروپا، امام، امام خامنه ای، امام روح الله، انتخابات 88، انقلاب اسلامی، ایدئولوژیک، بصیرت افزایی، بهترین ساعات پخش، بی بی سی، بی حجابی، بیداری ملتهای عرب، تاریخ انقلاب، تیتر خبر، حجاب، حوزه هنری، خبری، دلنوازان، دیدار، دیروز امروز فردا، ران هاوارد، رحیمپور، رقص، رهبری، روایت فتح، ساده زیستی، سازمانی، سانسور، سریال، سعید قاسمی، سوره، سیاه نمایی، صحنه آرایی، صدا و سیما، غرب، فرشتگان و شیطان، فضای الکی مقدس، قلمرو، لهو، مجری، مسئولین ترسو، مستند، مشروح اخبار، مصرف گرایی، مقام حکومتی، مقام معظم رهبری، موسیقی، میکس، نایب امام زمان، نود، ولایت فقیه، ولایت مطلقه ی فقیه، پاکی کلیسا، پناهیان، پچ پچ های آقا توی گوش جانبازان، چرا بی حجابی، چرا حجاب، کرسی آزاد اندیشی، کلیسای واتیکان، گزارش جشنهای کیش، گفتمان انقلاب،
لینک های مرتبط : منبع : رو به فردا، منبع تصویر اول، منبع تصویر دوم،

       نظرات
جمعه 5 آبان 1391
سینا عابدینی فرح آبادی
چهارشنبه 27 دی 1396 03:22 ب.ظ
آموزش بازاریابی اینترنتی و سئو
سه شنبه 7 آذر 1396 06:48 ب.ظ
من به طور جدی سایت خود را دوست دارم.. رنگ های بسیار زیبا و تم. آیا این سایت شگفت انگیز را به خودتان ساختید؟

لطفا در صورت تمایل به ایجاد وبسایت بسیار خود، پاسخ دهید و مایل باشید که از این یا فقط از آن استفاده کنید
موضوع نامیده می شود. با تشکر!
شنبه 25 شهریور 1396 08:30 ق.ظ
Excellent way of telling, and pleasant post to obtain data on the
topic of my presentation subject matter, which i am going to convey in school.
سه شنبه 17 مرداد 1396 05:31 ب.ظ
Great delivery. Outstanding arguments. Keep up the amazing work.
سه شنبه 17 مرداد 1396 09:42 ق.ظ
Everything is very open with a really clear clarification of the issues.
It was really informative. Your website is very helpful.
Thank you for sharing!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:15 ق.ظ
Do you have a spam issue on this website; I also
am a blogger, and I was wanting to know your situation; many of us have created some nice practices and
we are looking to swap techniques with other folks, why not shoot me an e-mail
if interested.
چهارشنبه 26 آذر 1393 11:11 ق.ظ
بسم الله
اللهم عجل لولیک الفرج مولانا صاحب العصر والزمان و اید واحفظ سیدنا امام خامنه ای

سلام علیکم , وبلاگ ارزشمندی دارد ؛ خدا حفظتان کند و در مسیری که گام نهادید ثابت قدم شوید..
با افتخار لینک شدید.
یاعلی
سینا عابدینی فرح آبادیسلام
ان شاء الله
ممنون
جمعه 10 آذر 1391 09:20 ب.ظ
اونای که با مولای ما چپ افتادن خواهشن شجرنامشون و یک بار برسی کن متوجه میشن ایراد کار کجاست
سینا عابدینی فرح آبادیحسین جان، اینی که میگی در باره ولایت کاملا درسته ولی مشکل بودن تشخیص حق تو آخر الزمان رو هم در نظر بگیر.
چیز ساده ای نبود که 14 معصوم علیهم السلام در موردش هشدار دادن. راه حل دادن و ...
چهارشنبه 17 آبان 1391 09:31 ق.ظ
سلام هم استانی
برا تبادل لینک
منظر یک اشاره از توام
سینا عابدینی فرح آبادیسلام
{
وبلاگی با این آدرس پیدا نشد

ممکن است آدرس وبلاگ را اشتباه وارد کرده باشید و یا وبلاگ حذف شده باشد

Blog not found}
پنجشنبه 11 آبان 1391 09:26 ق.ظ
خجالت بکشین
مولا امیر المومنین بود
مولا اقا امام زمانه تا کی خریت
ادم خوبیه رهبر مونه احترام و اطاعتش واجبه قبول
ولی به خدا اگه خودشون راضی به این افراطی گری بازی های شما باشن
سینا عابدینی فرح آبادییعنی الان کاری که لبنان داره انجام میده افراطی گریه؟
یعنی چیزی که الان داره اتفاق میفته تفریط نیست؟

شما مخالف اینی که ولایت فراتر از حکومته؟
ما نیاز داریم تا با ولیمون روابط نزدیکتری داشته باشیم. نه اینکه محدودش کنیم به جایگاه حکومتی.
نشیم مثل بعضیا که آقا رو در حد حکم حکومتی قبول دارن!

عکس العمل مردم مخصوصا جوونا بعد از سخنرانی های آقا نشون میده که دارن به قلب مسلمین حکومت میکنن.

توی لبنان بعد هر سخنرانی آقا علاوه بر پخش کامل، با کارشناسی روی مسائل جاری، از سنگ نشان هایی که آقا برای ما قرار داده استفاده میکنن و در رسانه ملیشون منتشر میکنن.

تو کشور خودمون فرمایشات آقا محدود شده به اخبار که اون ها هم به دلیل نبود وقت کافی، چند جمله از فرمایشات رو بیشتر پخش نمیکنن.
عصر رسانه یعنی این؟!!
یکشنبه 7 آبان 1391 09:40 ق.ظ
اللهم احفظ امامنا الخامنه ای
شنبه 6 آبان 1391 09:54 ق.ظ
سلام

با یه مطلب جدید

به روزم ...
سینا عابدینی فرح آبادیسلام امیر جان
چشم، میام
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر